אבני החושן

בעולם שלנו יש לא מעט סוגים של אבנים כאלה ואחרות, כאשר לכל אבן יש את הייחוד שלה, ואמונות שונות אשר קשורות אליה. אחד מן הסוגים המעניינים ביותר של אבנים הוא אבני חושן. נקדים ונאמר כי אבני החושן הן האבנים אשר היו משובצות בבגדיו של הכוהן הגדול בימים הקדומים. קיימות שניים עשר אבני החושן אשר מסמלות את 12 השבטים של ישראל. כיום אבני החושן נמצאות בשימוש אצל תכשיטנים ולהן נוטים ליחס תכונות ריפוי וסגולות מיוחדות. בנוסף לכך, מלבד התכשיטים, אבני החושן יכולות גם להיות בשימוש בעת עיצוב חגורות ונעליים, תיקים ושאר האקססוריז.

הרשימה המלאה של אבני החושן

כאמור קיימות שתיים עשרה אבני החושן. רובי מסמלת את שבט ראובן, טופז מסמלת את שבט שמעון, אמרלד מסמלת את שבט לוי וטורקיז את שבט יהודה. ספיר מסמלת את שבט יששכר ויהלום את שבט זבולון, אופל מסמלת את שבט זבולון ואבן אגת את שבט נפתלי. אמטיסט מסמלת את שבט גד, בריל את שבט אשר וג'ספור היא סמלו של שבט בנימין.

תכונות אשר מייחסים לאבני חושן

אבני החושן הן כאמור אבנים בעלות כוחות ריפוי. אודם מועילה לפריון, מרגיעה ומחזקת את הלב, טופז מצננת את הגוף, מרגיעה ודוחה כוחות זימה. אבן אמרלד מייצרת חלומות טובים, יעילה כנגד מצב רוח פסימי ומרחיקה מזיקים, מטפלת בבעיות הגב ומייצרת כושר הבעה. טורקיז משקיטה תאבות, מסירה מחשבות רעות ודיכאון, מעניקה רוגע ומעצימה ביטחון עצמי, מגבירה נאמנות ומספקת רוגע נפשי. גם לאפיס בדומה לשאר אבני חושן מסייעת ביצירת החלומות הטובים, משחררת לחצים ומסייעת בריפוי בעיות עיניים. יהלום יעיל להסרת כשפים וטוב לצבירת העושר, אופל תסייע להינצל מסכנות ותגביר את השמחה.

למה נועדו אבני החושן

מלבד הקישוט שהן מספקות לתכשיטים, אבני החושן מסוגלות לסייע בריפוי תחלואות ובחיזוק הרוח. הן מעודדות מצב נפשי מאוזן ומרחיקות מפגעים ואנשים בעלי כוונות זדוניות. שילוב  של כמה אבני חושן או נשיאתן בארנק או בכיס, יכול ליצור השפעה חזקה, אך כשהן מלוטשות ומעוצבות בתוך תכשיט, השפעתן חזקה כפליים.