גרניט פורצלן

גרניט פורצלן – מאפיינים

כאשר אתם רוכשים דירה חדשה או שאולי אתם מעוניינים לשפץ את הדירה הישנה, עליכם לדאוג גם לרכישה של מוצרים חדשים אשר ימוקמו לאחר סיום הבנייה או השיפוץ של המתחם המדובר. אחד מהם הוא האריחים שתבחרו להניח. גרניט פורצלן הוא סוג של אריח קרמיקה המיוצר בשיטה מעט שונה המעניקה לו חוזק רב יותר, אריכות ימים ומראה יוקרתי יותר. אריחי גרניט פורצלן מאופיינים בצבע עמיד, חוזק ואפשרות ליטוש במידת הצורך.


עמידותו של גרניט פורצלן

לעומת אריחי קרמיקה רגילה, האריחים הנפוצים ביותר בשימוש בייתי בארץ, גרניט פורצלן הוא חומר עמיד וחזק מאוד הן מפני שבירה והן מפני שחיקה. כאשר מרצפים את הגרניט פורצלן בצורה נכונה, אין כמעט סכנה של סדקים או שבירה של האריחים והם יחזיקו בשימוש בייתי למשך שנים רבות. כמובן שהדבר מתייחס לאריחי גרניט פורצלן באיכות גבוהה (גוף מלא) הנושאים תו תקן ולא אריחים שונים המכונים גרניט פורצלן לצרכי שיווק בלבד.


איכות הצבע של גרניט פורצלן

הצבע של אריחי גרניט פורצלן מגיע משכבת הזיגוג העליונה. מכיוון שהאריחים הם אריחים מלאכותיים ניתן למצוא אינספור צבעים, דוגמאות ועיצובים של גרינט פורצלן כמו גם גדלים שונים של האריחים. איכות הצבע של אריחי הגרניט פורצלן היא פונקציה ישירה של איכות חומר הזיגוג, חום התנור בו הזיגוג נעשה ואורך הזמן שהאריח שוהה בתנור. חשוב מאוד לבדוק היטב את איכות הזיגוג של האריחים שכן אריח שלא זוגג כראוי ידהה, יהיה רגיש לחומרים שונים ואף לספיגה של מים ונוזלים אחרים.


ליטוש גרניט פורצלן

בעבר, ליטוש גרניט פורצלן נחשב לפעולה מסוכנת במקצת שכן הליטוש חושף את האריח לספיגה של נוזלים. כאשר נוזלים נספגים אל האריחים הם עלולים להכתים אותם במיוחד אם הן מבוססי שמן או מכילים חומרי צבע טבעיים כמו למשל יין, תה או קפה. כיום ניתן לעשות ליטוש לאריחי גרניט פורצלן בשיטות כמו לפטו, ננו ליטוש, ליטוש כפול מבלי לגרום נזק לאריחים. חשוב לציין גם כאן כי שיטות אלו עובדות כאשר מדובר באריחים באיכות גבוהה.