טבעות אירוסין

ההחלטה להציע נישואין הינה צעד חשוב. מעמד ההצעה מלווה בדרך כלל בציפיות גבוהות מטבעת אשר תסמל את אהבת בני הזוג, אחד כלפי השניה. לרוב חיפוש טבעת מתאימה הופך למשימה מלחיצה ולא פשוטה. לכן החלטנו לתת לכם כמה טיפים למציאת הטבעת המושלמת. לפני הכל, חשוב להשתחרר מלחצים, ולהבין שמדובר בפריט יפה שנועד לשמח ולרגש!

ממה מושפע המחיר של טבעות אירוסין?

כאשר אתם באים לבחור טבעות אירוסין מושלמות לבנות הזוג, כמובן שאתם מיד שמים לב לעלויות שלהן, מטבע הדברים, מדובר על הוצאה לא קטנה עבור כל זוג שמתעתד להתארס וצריך לשלם עבור הוצאות חתונה רבות וטבעות נישואין בנוסף לטבעת האירוסין. כיום עלות של טבעות אירוסין נעה בין הטווח של 2,000 ש"ח, ועד לסכומים אדירים שיכולים להגיע גם ל 40 אלף ש"ח ואף יותר מזה. יש מספר קריטריונים שונים שמשפיעים על המחיר של הטבעת וחשוב להכיר אותם. כך, כאשר אתם תשוו בין המחירים של הטבעות השונות, תדעו האם המחיר מוצדק, ומהי התמורה שאתם מקבלים מבחינת איכות, עמידות, עיצוב ועוד.

לשים לב לחומרי הגלם

טבעות אירוסין לרוב עשויות זהב, אולם יש הבדלים בין סוגי הזהב. נהוג להפריד בין הזהב הלבן לבין הזהב הצהוב אך קיימות הבדלות נוספות. הזהב הצהוב מוכר יותר לציבור הרחב, אם כי חשוב לציין שרוב טבעות האירוסין דווקא עשויות זהב לבן, אשר נחשב ליקר יותר. הזהב הלבן מזכיר במובן מסוים את הכסף, אלא שהוא יקר יותר, עמיד יותר – והמראה שלו הוא גם לבן יותר מאשר אפור. כמו כן ככל שהזהב כולל יותר קראט – כך המחיר עולה וצבעו משתנה. זהב צהוב אשר כולל קראט גבוה יהיה בצבע נחושתי עמוק ואילו קראט נמוך יהיה צהוב יותר.

מה משובץ בטבעת?

טבעות אירוסין משובצות אבן יקרה, עם זאת, יש הבדל בין טבעות אירוסין עם יהלום ענק במרכזן, לבין טבעות אשר במרכזן יש בכלל אבן חן. כמו כן, טבעות יקרות במיוחד כוללות גם שיבוץ של יהלום מרכזי,אך שגם שיבוץ מסביב של יהלומים או אבני חן קטנות. כמובן שהגודל מאד קובע כאן – וככל שהאבן היקרה היא גדולה יותר, כך גם המחיר של הטבעת יעלה.

לשים לב שיש אחריות

שימו לב שבמסגרת המחיר שאתם משלמים על טבעות אירוסין, אתם גם מקבלים תעודה גנאלוגית אשר מחווה על האיכות של האבן היקרה, וכן שאתם מקבלים אחריות עבור הטבעת. האחריות צריכה להיות לכל החיים, שכן מדובר על השקעה כספית עצומה.