כסא כורסא

מה זה בכלל כסא כורסא?

קודם כל צריך להבין מה ההגדרה שך כורסא. כורסא היא מושב מעור או מבד, מרופד, שנוח לשבת עליו והמטרה שלו היא פשוטה מאוד: ישיבה. אפשר לשבת מול הטלוויזיה, לקרוא עיתון, לשבת במרפסת מול הנוף או סתם לשתות קפה. השימוש נקבע על פי מה שאנו נחליט וכסא כורסא זהו בעצם כסא נוח וגדול שמזכיר כורסא. בבתים רבים יש כסא כורסא שנוסף לכורסאות שקיימות כמעט בכל בית. כסא כורסא הוא פתרון נוח למקום שלו להניח את הישבן אחרי יום עבודה קשה וגם במהלכו.

מה היתרונות של כסא כורסא על פני כסא או כורסא בנפרד?

דבר ראשון, צריך להבין שהייעוד של כורסא וכסא הם שונים. כסא בדרך כלל מצוות לריהוט המטבח או לשולחן האוכל, אנו אוכלים עליו ולא נרגעים עליו מול הטלוויזיה. כורסא נועדה לצפייה, לישיבה ממושכת. אמנם כורסא היא ריהוט די גדול שלא תמיד מתאים לסלון שלנו או לחדר השינה, וחלק מהאנשים מנסים דווקא להימנע ממנו. כסא כורסא זוהי בעצם כורסא קטנה בדמוי כסא, מזכירה את שני המאפיינים של שניהם יחד. כסא כורסא הוא כסא מרופד ונוח שניתן לשבת עליו ולאכול לפרק זמן קצר או לשבת עליו מול הטלוויזיה כשמגיעים אורחים ואין מספיק מקום על הספה, או שסתם אין לנו כוח לקום ממנו אחרי האוכל.

היכנסו וצפו! רעיונות מדהימים שהופכים בתים למשוגעים:

חוויה לכל ישיבה ולא תופס מקום

אחד החסרונות של כורסאות הוא שהן גדולות ותופסות מקום. ישנן דירות קטנות יחסית וצפופות שאין מקום ל'מותרות' כמו כורסא. אך כדאי לחשוב שנית, כיוון שכסא כורסא משפר משמעותית את הישיבה ולא יוצר שוב בעיה בגוף, לא שרירים תפוסים ולא כאבי גב. ישיבה ממושכת על כסא לא מרופד עלולה לגרום לכאבים שיצרו שגרה יומיומית קשה שתפגע בתפקודנו.