מידע על השתלת שיניים ממוחשבת

השתלת שיניים ממוחשבת – מה זה אומר?

אם אתם חוששים מטיפולי שיניים עליכם לדעת כי רפואת השיניים מתקדמת כל הזמן ונכנסות שיטות טיפול חדשניות תלויות טכנולוגיה מתקדמת לתחום זה. אחת השיטות המתקדמות בטיפולי שיקום הפה הכוללים השתלת שיניים היא השתלת שיניים ממוחשבת.

בעבר נאלצו רופאי השיניים להסתמך על צילומי רנטגן פשוטים לצורך קביעת טיפולים לשיקום הפה והשתלות שיניים, אך כיום כדי לקבל את ההחלטה הנכונה לגבי אופי הטיפול והשתלת שיניים מדוייקת לחלוטין נעשה שימוש בעזרת השתלת שיניים ממוחשבת שהיא למעשה הדמיה ממוחשבת.

מהם המכשירים שנעה בהם שימוש

ציוד הדמיה ממוחשב לצורך השתלת שיניים ממוחשבת מאפשר לרופא לצפות בכל מערך השיניים החל משורש השן. כיום כל מרכז להשתלות שיניים נעזר בציוד ממוחשב זה כאשר אחת ההדמיות הנפוצות היא הדמיית CT. הדמייה ממוחשבת חוסכת בדיקות רבות וכואבות ומקלה על רופא השיניים באיתור הבעיה באופן מדויק לחלוטין. הדמיות אלה מסייעות בכלל הטיפולים ובמיוחד כאשר מדובר בהשתלות שיניים הצריכות להיעשות בדיוק מירבי לאחר קבלת ההחלטה הנכונה האם יש צורך בעקירת השן הפגועה והחלפתה בחדשה.

ההדמייה ויתרונותיה

השתלת שיניים ממוחשבת, אם כן, היא למעשה תהליך שמתחיל בהדמייה של השיניים בתלת מימד המאפשר לרופא לקבוע באופן מדוייק את אופן התקנת השתל הדנטלי ואת אופן הרכבת השן בשלב הבא. המטופל עצמו יכול להיות שותף בתהליך כאשר הוא רואה את מצב השינים שלו במדויק ועל ידי כך ניתן ליצור תיאום ציפיות בין הרופא והמטופל בצורה קלה ומייידית.

הדמייה הממוחשבת מאפשרת לרופא לראות את המבנה השיניים והיא מצביעה לו על המיקום המדויק להחדרת השתלים הדנטלים שנעשית על ידי כיסוי מיוחד שמודבק לשיניים ועליו מסומנים המקומות המדוייקם שעל הרופא להתקין את השתלים.