מפוחים – מה תפקידם

מפוחים הם מכשירים אשר משמשים ליצירת אוורור או רוח ומשתמשים בהם במפעלים, גגות, מקומות ציבוריים ועוד. כאשר המפוחים מתאימים למקום שבו הם נמצאים התוצאות הן לא רק שהמקום נעים יותר אלא גם בריא יותר. כלומר, מפוחים יכולים לסייע להניע מזיקים מהאזור כמו שמנים לא רצויים, עשן ואדי כימיקלים. מפעלים אשר עובדים עם כל המזיקים הללו יודעים כמה חשוב ליצור סביבת עבודה בריאה ומבינים כי חשוב לבחור לכל אזור במפעל את המפוח הנכון ביותר.

הפחתת מזהמים

מפוחים מאפשרים לנו להפחית את המזהמים הקיימים בסביבה. המזהמים הקיימים לא רק נותנים תחושה לא נעימה אלא עלולים לגרום לאורך שנים נזקים ומחלות קשות. באמצעות התאמת המפוח הנכון לכל חלל אפשר להרחיק מזיקים מסוגים שונים כאשר החשוב ביותר הוא לבחור את המפוח. כלומר, לא כל מפוח יתאים לכל חלל ויש להביא בחשבון את גודל המקום, סוג המזיקים המשתחררים בו, אופי העבודה במקום וכל פרט אחר שנראה רלוונטי. ההרחקה של המזהמים משפיעה לאורך זמן רב ויכולה למנוע מחלות קשות.

החלפת אוויר

במקומות ציבוריים או מקומות גדולים סגורים עלול להיווצר מצב בו האוויר נשאר. גם אם לא עושים בחלל שימוש בחומרים מסוכנים האוויר שלא מתחלף עלול להוביל לנזקים שונים (שיכולים להוביל למחלות או "רק" לסימפטומים של עייפות וחולשה) ואפשר למנוע אותם על ידי הצבת מפוחים במקום.

בחירת מפוחים

הבחירה של המפוח הנכון לכל מקום היא עניין מקצועי ולכן אם יש לכם עסק, צורך לשים מפוח בעליית גג או אם אתם מנהלים מקום ציבורי, כדאי לפנות לגורמים מנוסים ומקצועיים. לא כל מי שמוכר את המפוח יכול לבצע גם התאמה במקום ותמיד כדאי להתייעץ ולקבל את הפתרון במלואו לפני שמבצעים את הרכישה.

 מפוחים