עין החתול

מה הוא עין החתול

ההיסטוריה היהודית רצופה באזכורים שונים כאלה ואחרים אודות אבנים שונות אשר נמצאות בטבע, ומספקות לאדם אין ספור שימושים מגוונים שונים לצרכים שלו. אחת מן האבנים אשר מוזכרת לא מעט באין ספור מקומות היא כמובן האבן שנקראת עין החתול. עין החתול היא לא בדיוק אבן בהגדרה האמיתית שלה אלא תופעה שעלולה להתרחש במגוון קריסטלים וליצור אפקט שמזכיר במראה שלו את עין החתול ולכן תופעה זו קיבלה את שמה. התופעה של עין החתול נוצרת עקב הבזק אור המופיע לאורך הקריסטל. בעת הזזתו של קריסטל, עין החתול זזה עם כיוון התנועה ומזכירה בכך את העישונים של חתול. את פס האור של עין החתול ניתן לראות בצורה מדויקת במיוחד במקרים בהם מדובר על אבן קריסטל מלוטשת היטב. אבנים אלה נחשבות לאיכותיות ביותר ומיועדות לקישוט התכשיטים.

תופעת עין החתול מההיבטים האנרגטיים והמנטאליים

מההיבט המנטאלי אומרים כי אבני עין החתול משפרות את הראייה הפנימית והחיצונים של האדם, במילים אחרות, אבן זו מסייעת בקבלת החלטות נכונות ומחזקת את יכולת השיפוט. בנוסף, עין החתול מסייעת לחיבור לעצמי וליכולות האישיים ומשרה ביטחון והכרה במשאבים האישיים. מההיבט האנרגטי, אבן עין החתול מספקת איזון לעיניים ומשפרת את יכולת ראיית לילה של האדם. בנוסף, יש הטוענים כי עין החתול מספקת גם הגנה אנרגטית לאדם הנושא אותה והיא גם נחשבת למביאה מזל בתחום העסקי.

עין החתול כפי שמתוארת ביהדות

ביהדות נוטים לראות באבן עין החתול סגולה לפרנסה ובתור מייצרת אושר רוחני, מעוררת אינטואיציה ומגבירה מודעות רוחנית. רבים בקהילה החרדית ובקהילת לומדי הקבלה משתמשים בה בתור קמעה לשפע, מזל ואושר רוחני. בספרי הקבלה מציינים את אבן עין החתול כמרחיקה עוני ועין רעה.

צבעה של עין החתול

צבעה של עין החתול הוא ירקרק המשולב עם אפור, צבע אשר מאוד מזכיר צבען של עיני החתול. קיימות גם אבני עין החתול בעלות גוון חום צהבהב. מה שמאחד את כל אבני עין החתול הוא אותו הפס של האור אשר מעניק להן מראה של עישוני החתול.