פסנתר כנף

פסנתר כנף ופסנתר רגיל

בבואכם לבחור פסנתר עליכם לדעת, כי עולם הפסנתרים מחולק לשני חלקים עיקריים: פסנתר רגיל (קיר), ופסנתר כנף. פסנתר הכנף הוא הסוג הגדול יותר. זה הוא פסנתר בעל כנף נפתחת, ועם תיבת תהודה גדולה באופן מיוחד. הצלילים המופקים הם מיוחדים יותר, יש יאמרו מדהימים. חסרונו של פסנתר כנף הוא הוא שמדובר בכלי מאוד יקר ומאסיבי. הובלה של פסנתר כנף היא מורכבת ואחסונו דורש מקום פנוי רב. אין מדובר בכלי נגינה למתחילים מן הסתם.

פסנתר קיר (רגיל)

הפסנתר הרגיל, בניגוד לאותו פסנתר כנף אשר דובר לפנים, הינו הסוג הקטן והזול יותר. מדובר בכלי אקוסטי וצלילו יפים וטובים יותר מאלו של הפסנתר החשמלי (מובן שהעניין תלוי באיזה פסנתר מדובר ומה הוא מצבו התחזוקתי בסופו של דבר). לפסנתר יהיו על פי רוב מספר אוקטאבות (בין 7.5 ל-12.5, כתלות בגודלו). לפסנתר יהיו שתיים או שלוש דוושות לצורך העניין, כאשר אחת מהן, היא ה-Sustain (זו היא דוושה אשר מחזיקה בצליל עד לשחרורה על ידי הפסנתרן ).

אורגן

אורגן הוא כלי נגינה מאסיבי וגדול ביותר לכל הדעות עם דוושות אחדות לבאסים. שלא כמו פסנתר כנף ופסנתר רגיל, הוא יכול להיות בכל מספר "קומות": שתיים או שלוש. שמו האחר של האורגן הינו "עוגב". כלי זה מצוי בכנסיות כמובן ברחבי העולם כולו, בגלל צלילי הבס המיוחדים אשר הוא מפיק. יש לציין את העובדה, כי נגני בלוז וג'אז רבים מעדיפים את צלילי האורגן על פני צליליהם של פסנתר כנף או פסנתר רגיל. כיום כלי זה הולך ונכחד. צליליו של האורגן הקלאסי הישן משתמרים במדיות הדיגיטליות, אך צורת הנגינה על הכלי הזה, כאשר נעשה שימוש בדוושות עם הרגליים, הולכת ונעלמת.

קלידים / סינתיסייזר

כלי חשמלי הפועל עם מוח ממוחשב. מכיל מבחר צלילים ומקצבים, באמצעותם ניתן לנגן. מלבד הצלילים הסטנדרטיים (עוגב, פסנתר וכו'), אפשר למצוא צלילים אוריינטליים ומיוחדים, ואף צלילים של כלי מיתר ונשיפה שונים. איכות הצליל תהיה כמובן תלויה באיכות הייצור של הקלידים וגם בהגברה של הכלי.