שלטי הכוונה

שלטי הכוונה במתחמים השונים

יותר ויותר מתחמים שונים, נדרשים להציב שלטי הכוונה בשטחם. שלטי ההכוונה כיום, שונים מאד מן השלטים בעבר. הסיבה לכך היא שנוצרו מתחמים חדשים לחלוטין, בעלי אופי מיוחד מאד. כיום, שלטי הכוונה נותנים אינפורמציה רבה אשר שלא בהכרח הייתה קיימת בעבר. על כן, חשוב להבין באילו מתחמים מדובר בסופו של דבר, מה האופי של השלטים, ואיזו אינפורמציה הם אמורים להעביר אל הציבור אשר אליו הם פונים לצורך העניין.

שלטים במרכזים מסחריים

החל משנות ה – 90, החלו להופיע במדינת ישראל מתחמי מסחר רבים וטובים, ובתוכם גם לא מעט שלטי הכוונה. חשוב מאד כי השלטים למתחמים המסחריים יוכלו להצביע בעיקר על מקומות מרכזיים. כך לדוגמה, שלטי הכוונה צריכים להצביע על עמדות השירותים והמודיעין אשר יש בתוך המתחם. כיום, חלק מן המתחמים המסחריים, אף כוללים עמדות הטענה לטלפונים סלולריים – וראוי שתהיה לשם הכוונה מתאימה לצורך העניין. גם הכוונה לשערי המתחם נחוצים על פי רוב.

 שלטים במתחמים פתוחים

אחד מן האתגרים המרכזיים הוא בהצבת שלטי הכוונה בתוך מתחמים פתוחים שונים – פארקים, שמורות טבע, גנים וכיוצא בזה. במצב כזה, על ההכוונה להיות על פי רוב מדויקת יותר, על מנת שהאדם הבודד יוכל להגיע במדויק ליעד שלו. במקרים רבים, יש לבחור שלטי הכוונה אשר יוצבו לאורך המתחם כולו, ויחוו לאדם כי הוא נמצא בכיוון הנכון, ועל כן יש לבצע הזמנה בכמות מתאימה, ולמפות היטב את השטח עוד בטרם ההזמנה.

 שלטים בבנייני משרדים שונים

עוד מתחמים אשר החלו לצוץ בשנים האחרונות, הם מבנים רבי קומות עבור משרדים שונים. במצב כזה, יהיו שלטי הכוונה הן בקומת הקרקע, אשר יחוו על הקומות השונות והמשרדים בהן, והן בכל קומה יוצבו שלטי הכוונה כאלה ואחרים, אשר יכוונו בצורה מדויקת יותר את האדם למשרד המדויק. במקרים כאלו, יש לקחת בחשבון, כי יהיה צורך בהחלפת חלק מן השלטים, שכן משרדים נוטים לשנות את מיקומם לאורך השנים, ויש לקחת זאת בחשבון בתכנון המקורי של השלטים אשר בהם מדובר.