איך בוחרים לופט לאירועים?

בחירה נכונה של לופט מחייבת הגדרה מראש של אופי האירוע. קודם כל, צריך להביא בחשבון את המאפיינים המיוחדים של האירוע ואת מה שמייחד אותו בהשוואה לאירועים אחרים. לאחר מכן, כדאי להיכנס אל עובי הקורה ולבדוק האם לופט מסוים מציע יתרונות יחסיים לעומת לופטים אחרים. במידת הצורך, אפשר גם להשוות בין סוגים שונים של לופטים על פי מידת ההתאמה שלהם לצרכים של קהל היעד והלקוחות.

הדרך הנכונה לבחור לופט היא לברר לגבי הערך המוסף שלו. באמצעות בדיקת הערך המוסף של הלופט, אפשר לדעת האם הוא מתאים לאופי האירוע ועד כמה הוא רלוונטי. בפועל, הדרך לבדוק האם ללופט מסוים יש ערך מוסף בהשוואה ללופטים אחרים היא לברר איפה הוא נמצא, מה יש בתוכו וכמובן כמה הוא עולה.

מה משפיע על המחיר של לופט?

הבעיה העיקרית מתחילה בזה שיש שורה ארוכה של פרמטרים שמשפיעים על המחיר של לופט. מצד אחד, המחיר של הלופט אינו קבוע כי הוא מושפע מפרמטרים שלא קשורים ישירות אליו – כמו למשל ביקוש והיצע, הבדלים בין עונות השנה, מוניטין של האזור הגיאוגרפי שבו הלופט ממוקם וכן הלאה. מצד שני, יש בהחלט גורמים שקשורים אל הלופט וקובעים כמה יעלה לשכור אותו לתקופה מסוימת לעומת תקופה אחרת.

ההשפעה על המחיר של הלופט כוללת למשל את האבזור שלו, את הריהוט ואת גודל חלל הפנים במ"ר. במקרים של לופט לאירועים עם מרפסת או עם ג'קוזי, תהיה לזה השפעה מהותית על המחיר וגם על הביקוש. לכן, מה שכדאי לעשות טרם בחירת לופט זה לבדוק מה בדיוק הוא מציע – לרבות איך זה אמור להשפיע על המחיר שלו עבור הפקת אירוע בלתי נשכח.