לוחות פוליגל

לא רבים יודעים זאת, אבל המילה "פוליגל" בה אנו משתמשים לשם תיאור לוחות פלסטיים המשמשים למגוון שימושים, שאובה משם מפעל הפלסטיק פוליגל אשר בבעלות קיבוץ רמת השופט וקיבוץ מגידו.

קצת על מפעל פוליגל

מפעל פוליגל נפתח רשמית בשנת 1975 כאשר ייצר לראשונה פטנט יפני. המפעל התמחה בייצור אריזות, שלטים וכדומה. בין היתר, ייצר המפעל לוחות קוולקס ששימשו לציפוי של חממות. כיום מתמחה המפעל בייצור לוחות פוליקרבונט, מייצר סככות וגגות המשמשים לקירוי מבנים ציבוריים.

הרכב לוחות הפוליגל

לוחות פוליגל הם חומר ממשפחת הפולימרים, חומרים טבעיים או סינטטיים בעלי שרשרות מולקולות ענק. הפוליגל הוא חומר פלסטי, אותו ניתן לעצב בגודל, עובי, צבע, שקיפות, קשיחות הרצויים לאורך הצורך הרלוונטי. החומר, לאור הרכבו הכימי, הוא חומר עמיד במיוחד. ישנו מגוון רחב של שימושים בלוחות הפוליגל כיום בתעשייה.

הפוליגל כחומר בידוד

הפוליגל בעל תכונות בידוד אקוסטיות לאור העובדה שלרוב לוחות פוליגל בנויים משכבות של לוחות וביניהם אוויר. האוויר למעשה מייצר סוג של בידוד. הבידוד הוא הן אקוסטי, קרי, מבודד קול והן תרמי, קרי מבודד חום. לאור יכולות הבידוד הללו של לוחות הפוליגל, עושים שימוש בלוחות בעת בניית קירות, לשם סגירת חללים פתוחים באופן זמני ועוד. הפוליגל אינו מבודד אור בצורה מושלמת שכן הינו בעל תכונות של שקיפות, לכן גם אם מקנים לפוליגל צבע בתהליכים תעשייתיים, עדיין ייכנס אור, אך בגוון מסוים.

לוחות פוליגל במגוון תעשיות

לוחות הפוליגל אינם משמשים אך ורק לצורכי בידוד, אלא להם מגוון שימושים החל מתעשיית הבנייה וכלה ביצירה ובאומנות. מדובר בחומר מאד ורסטילי בו ניתן לעשות מגוון רחב של שימושים ועלותו איננה גבוהה ולכן הוא עדיף על חומרים אחרים.